­
­

Faq

Użytkownik systemu Windi uzyskuje możliwość wystawiania oraz zarządzania fakturami. W każdym momencie może dodać nową fakturę vat, fakturę proformę  lub fakturę korygującą fakturę vat oraz ustawić jej wszystkie najważniejsze parametry:

  • datę wystawienia,
  • datę sprzedaży,
  • termin płatności,
  • schemat numeracji,
  • walutę,
  • itp.

Kontrahent, dla którego jest wystawiana faktura, wybierana jest z bazy kontrahentów użytkownika. Jeśli nie został wybrany żaden kontrahent, wówczas podczas tworzenia faktur dane nabywcy zostaną zapisane w bazie kontrahentów użytkownika.

Wszystkie faktury użytkownika wylistowane są w tabeli z możliwością filtrowania np. bo kontrahencie czy też rodzaju faktury. Na faktur można wykonywać takie operację jak edytowanie, usuwanie przy zachowaniu prawidłowej chronologii numeracji faktur (odpowiada za to system), wygenerowanie faktury w postaci dokumentu pdf, dodanie, usunięcie i edytowanie spłaty, przeglądanie szczegółów faktury oraz co najważniejsze, wykonanie prognozy spłaty faktury (szczegółowe informacje w punkcie System ekspertowy).

Zobacz / dodaj komentarz

Moduł windykacji pozwala użytkownikowi w łatwy sposób jednocześnie prowadzić negocjacje odnośnie windykacji  dowolnych należności (faktur, not odsetkowych wystawionych z poziomu aplikacji Windi)  z wybranymi firmami windykacyjnymi, wybrać najlepszą ofertę oraz śledzić przebieg  windykacji.

Ta funkcjonalność aplikacji Windi przynosi korzyści dla obu stron, użytkownika oraz firm windykacyjnych. Z jednej strony, użytkownicy mają jednoczesny i łatwy dostęp do wielu firm windykacyjnych, co pozwala na znalezienie najlepszej oferty dla użytkownika. Z drugiej strony firmy windykacyjne w tenis sposób uzyskują dostęp do bazy potencjalnych klientów. 

Zobacz / dodaj komentarz

  1. Utworzenie nowej sprawy windykacyjnej i dodanie jej opis. Opis może zawierać pytania skierowane do firm windykacyjnych i inne dowolne informacje, które mają przedstawić sytuację, problem firmom windykacyjnym.
  2. Dodanie dokumentów oraz innych przedmiotów, które mają podlegać windykacji.
  3. Wybranie firm windykacyjnych, z którymi użytkownik chce się skontaktować i negocjować. Są to firmy, które mają opłacono konto aplikacji Windi. Każda firma windykacyjna, może promować siebie po wniesieniu dodatkowej opłaty.
  4. Proces negocjacji polegający na komunikacji z firmami windykacyjnymi (które przyjęły zaproszenie do negocjacji), wysyłaniem wiadomości, pytań, przeglądaniem propozycji firm windykacyjnych.
  5. Wybór firmy windykacyjnej lub anulowanie sprawy – użytkownik w trakcie trwania negocjacji może w każdym momencie anulować sprawę lub wybrać firmę windykacyjną, z którą chce nawiązać współpracę.
  6. Wybór konkretnej firmy windykacyjnej oznacza jednoczesną rezygnację z ofert pozostałych firm, które były zaproszone i brały udział w negocjacji.

Wszystkie dokumenty, które zostały dodane do sprawy windykacyjnej są widoczne dla zaproszonych firm do momentu zakończenia negocjacji, czyli zawarcia umowy lub anulowania sprawy przez użytkownika.

Zobacz / dodaj komentarz

Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.